• Arkadiusz Niewiadomski, podróżnik z Pabianic, wraz z córką Antoniną opowiedzieli w Klubie Podróżnika PTTK o sierpniowej wyprawie do Stanów Zjednoczonych.

  Spotkanie „ROUTE 101 – przez Waszyngton, Oregon i Kalifornię” odbyło się 23 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach i cieszyło się wielkim powodzeniem. Na widowni było też kilku byłych studentów, gdyż prelegent przez kilkanaście lat pracował na wydziale geografii Uniwersytetu Łódzkiego.

  – US Route 101 to droga mająca przeszło dwa tysiące kilometrów wzdłuż zachodniego wybrzeża była dla nas kierunkiem wyprawy – rozpoczął Arkadiusz Niewiadomski. – Ale kilka razy zjeżdżaliby z trasy, aby zobaczyć atrakcyjne miejsca.

  Wyprawę rodzinna rozpoczęli w Seattle, gdzie w niedalekiej okolicy mieszka rodzina.

  – Najdziwniejszą atrakcją tego miasta dla turystów jest Gum Wall, czyli ściana z przylepionymi gumami do żucia – powiedziała Antonina, uczennica ILO.

  Trasa wyprawy wiodła przez Góry Kaskadowe, Park Narodowy Redwood z wysokimi sekwojami, Park Narodowy Lassen Volcanic z czynnymi wulkanami, a zakończyła się w San Francisco.

  Udostępnij