• W sobotę, 23 września, w restauracji „Kaczorowski” odbyło się spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Patrykiem Jakim oraz posłem na sejm Tadeuszem Woźniakiem z PiS-u.

    Organizatorem było działające od 2003 roku stowarzyszenie „Wspólnota bez granic”, o misji którego opowiedział na wstępie poseł Wożniak. Opowiedział też o swojej działalności poselskiej, a także pracy na stanowisku wójta gminy Krzyżanów oraz Dąbrowice.

    Główny prelegent i gość spotkania Patryk Jaki zaprezentował w swoim wystąpieniu tematy dotyczące energetyki, armii oraz obronności państwa. Poruszył również temat zamykanych stoczni. Nie zabrakło też dyskusji na temat obecnej sytuacji ekonomicznej państwa.

    -Przez lata prowadziliśmy nieidealną politykę, ale była to polityka polska. I co się okazało? W budżecie państwa przybył w tym czasie jeden dodatkowy bilion złotych. Polska gospodarka rozwijała się o 10% szybciej niż za czasów poprzednich rządów. Rozwijamy się lepiej, szybciej i bardziej podmiotowo – mówił Jaki.

    Nawiązał do budowania suwerenności państwa. Udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące referendum, sądownictwa, ustawy „Lex deweloper”, a także środków z KPO. Poruszył kwestie mediów, a także biznesu. Nawiązał do sytuacji prawnej Polski z czasów Żołnierzy Wyklętych, a także reformy sądownictwa i mediów we współczesnym ustroju. Odpowiedział na pytania dotyczące transportu, w szczególności samochodów elektrycznych, a także obronności państwa. Na pytania dotyczące m.in. immunitetów i związanych z nimi uprawnień odpowiedział również poseł Woźniak.

    Udostępnij