• Październik upłynie nam pod znakiem 11. Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Świata” w Pabianicach.

  Międzynarodowy Festiwal MUZYKA ŚWIATA to projekt artystyczno-edukacyjny, który rozbrzmiewa od 2007 roku. Pomysłodawczynią, inicjatorką oraz organizatorką tego wydarzenia jest Magdalena Hudzieczek-Cieślar (śpiewaczka, nauczyciel akademicki, animatorka kultury i propagatorka sztuki muzycznej).

  Koncerty festiwalowe, które odbywają się w kościele ewangelicko-augsburskim, są dla społeczności miasta, powiatu, całego regionu łódzkiego, jak i dla melomanów, którzy docierają z miast innych województw, doskonałą okazją do bezpłatnego obcowania ze sztuką na bardzo dobrym poziomie i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dostarczają wrażeń artystycznych i jednocześnie edukują, a poziom artystyczny i organizacja minionych edycji zyskały uznanie nie tylko samych melomanów, ale i przybywających z całego świata artystów – muzyków. Pabianice, jak i cały region łódzki stały się nowym punktem na mapie znaczących imprez kulturalnych w Polsce.

  Koncertom festiwalowym towarzyszą: wystawa, wykłady, warsztaty. Na wszystkie koncerty i wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

  Tegoroczny festiwal potrwa od 1 do 29 października. W koncercie inaugurującym „O czym śpiewa róg?” w niedzielę, 1 października, o godzinie 17.00 wystąpią: Radek Baborák (Czechy) – waltornia, Miroslav Sekera (Czechy) – fortepian. Na finał 29 października zaplanowano występ „Kochajmy” GROHMAN ORCHESTRY z dyrygentem Tomaszem Gołębiewskim. Szczgółowy festiwalowy program na plakacie.

  Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Starosta Pabianicki Krzysztof Habura, Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

  Udostępnij