• Egzoszkielety będzie można obejrzeć w Pabianicach podczas spotkania ich użytkowników.

  Te urządzenia już teraz zwracają normalne życie sparaliżowanym, pozwalają chodzić osobom przykutym do wózków inwalidzkich. Są ratunkiem w beznadziejnych medycznych przypadkach. Egzoszkielety EksoGT/EksoNR, bo o nich mowa, z powodzeniem w rehabilitacji używało już ponad kilkuset pacjentów.

  Będzie można przekonać się o tym osobiście 30 września w Fabryce Wełny przy ul. Grobelnej 4, gdzie odbywać się będzie II Spotkanie Użytkowników Egzoszkieletu.

  W spotkaniu wezmą udział użytkownicy egzoszkieletów z całej Polski: fizjoterapeuci, lekarze, a także twórcy tych maszyn. Będzie m.in. prof. Beata Tarnacka, pionierka polskiej medycyny robotycznej, która jako pierwsza w Polsce, zorganizowała dla chętnych darmowe turnusy rehabilitacyjne z wykorzystaniem egzoszkieletu.

  Organizatorem spotkania jest Technomex, wiodący na polskim rynku producent i dostawca sprzętu rehabilitacyjnego, który zajmuje się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz prywatnych gabinetów terapeutycznych.

  Zapraszamy w sobotę w godzinach 9.00 – 18.00.

  Udostępnij