• W Dębicy rozegrano międzynarodowy memoriał dębickich mistrzów zapasów. Upamiętnia nieżyjących już medalistów olimpijskich, ME i MŚ – Jana Michalika, Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i pabianiczanina, wychowanka PTC, Andrzeja Skrzydlewskiego.

  W zawodach wzięło udział 112 zawodników z 15 klubów. Oprócz zawodników z Polski brała udział drużyna ze Szwecji.

  Bardzo dobrze wypadła skromna 4-osobowa ekipa ASW NELSON pod wodzą trenera Bogusława Bandzierza. Pabianiczanie wywalczyli dwa złote medale i jedno srebro.

  – Świetnie walczył najlepszy zawodnik naszej ekipy Krzyś Kazimierczak, który w rewelacyjnym stylu wygrał cztery pojedynki na plecy i przewagę techniczną, zdobywając złoty medal w wadze 38 kg – powiedział trener Bogusław Bandzierz.

  Igor Franciszkiewicz w kat. 60 kg również walczył rewelacyjnie, kładąc wszystkich przeciwników na plecy. Potem cieszył się ze złotego medalu.

  Dwaj złoci medaliści to urodzeni wojownicy z dużym potencjałem. Możemy być spokojni o przyszłość zapasów w tych rocznikach dodał trener.

  Srebrny medal w wadze 60 kg wywalczył Jan Madej, a punktowane V miejsce – Brajan Włodarczyk.

  * * *

  O medale w ten weekend walczyło również pięciu młodzików Nelsona. Na międzynarodowym turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku w Gdańsku jako jedyny brązowy krążek wywalczył Bartosz Gołaszewski (na zdjęciu poniżej) w kategorii 85 kg.

  * * *

  ASW NELSON zaprasza na zajęcia chłopców i dziewczynki ur. 2013-2016. W programie gimnastyka ogólnorozwojowa, elementy akrobatyki i sportów walki. Kontakt do trenerów: Bogusław Bandzierz (504-985-677) i Przemyslaw Raźny (607-226-477).

  Udostępnij