• Dziś (2 października) w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Po powitaniu wszystkich zgromadzonych prezes Ewa Wadowska-Filarska przedstawiła w skrócie historię powstania Uniwersytetu w Pabianicach, a także zapowiedziała tematykę wykładów, które odbędą się w rozpoczynającym się roku akademickim (m.in. o Jadwidze Wajsównie, literaturze czy ochronie środowiska).

  Prezes przedstawiła również statystyki dotyczące zapisów. Przed rozpoczęciem uroczystości chęć udziału w zajęciach zadeklarowało w sumie 202 seniorów, spośród których 62 osoby to „pierwszoroczni studenci”.

  W trakcie uroczystości obecni byli przedstawiciele miejskich i powiatowych władz, m.in. prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Marek Gryglewski, starosta pabianicki Krzysztof Habura oraz przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak.

  Życzę Wam, aby radość i optymizm towarzyszyły Wam przez cały rok akademicki, aby wszystkie przygotowane wykłady cieszyły się niesłabnącą popularnością, aby Wasza wiedza była przydatna i abyście za kilka miesięcy, kończąc rok akademicki mogli uznać, że była to dobra decyzja. To dla Was piękny czas, wszyscy jesteście wciąż piękni i młodzi. Życzę Wam wszystkim, abyście otrzymywali same dobre wyniki i abyście mieli w indeksach zaliczony rok. Wszystkiego najlepszego! – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  W czasie inauguracji wyróżniono jedną z uczestniczek zajęć, Janinę Gorzelak, nadając jej tytuł „Honorowego Słuchacza” pabianickiego UTW.

  Na scenie pojawił się także pabianicki skrzypek i najmłodszy uczestnik konkursu im. Henryka Wieniawskiego Robert Łaguniak. Opowiedział on m.in. o swojej trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Zwieńczeniem było wykonanie przez niego „Gawotu” Bacha oraz „III kaprysu” Wieniawskiego.

  Pabianickim studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy samych sukcesów w rozpoczętym roku akademickim!

  Udostępnij