• W sobotę, 30 września, na terenie pabianickiego MOSiR-u odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze dla druhów OSP.

  Tegoroczne zawody odbywają się po raz czternasty, a do rywalizacji stanęło 19 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 5 drużyn kobiecych i 14 drużyn męskich.

  Rywalizację rozpoczęła sztafeta pożarnicza 7×50 m. Różnice punktowe między drużynami były niewielkie, co gwarantowało emocje w kolejnej konkurencji.

  Następnie strażacy ochotnicy przystąpili do najtrudniejszej części zmagań, czyli ćwiczenia bojowego. W jego czasie ośmioosobowe drużyny musiały jak najszybciej zbudować linię ssawną, linię główną oraz dwie linie gaśnicze, a następnie obrócić tarcze i przewrócić pachołki przy pomocy strumienia wody.  

  Po emocjonującej i wyrównanej rywalizacji najlepszą jednostką w grupie „A” została Ochotnicza Straż Pożarna z Orpelowa, zaś w grupie „C” – Ochotnicza Straż Pożarna z Rydzyn.

  Nad poprawnością przeprowadzonych zawodów czuwała komisja sędziowska, która została powołana przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pabianicach, w której skład wchodzili strażacy ochotnicy z powiatu pabianickiego. Sędzią głównym zawodów był sędzia międzynarodowy CTIF dh Marek Duda

  Wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród uczestnikom zawodów dokonał wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie dh Adam Nowak, zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi, koordynator ds. OSP st. bryg. Paweł Malinowski, starosta Krzysztof Habura, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pabianicach dh Roman Figiel oraz komendant powiatowy PSP w Pabianicach mł. bryg. Jacek Karcz.

  W tabeli poniżej szczegółowe wyniki zawodów.

  Udostępnij