• Pabianiccy policjanci zatrzymali poszukiwanego do placówki wychowawczej 17-latka. Chłopak posiadał przy sobie substancje psychoaktywne.

    W środę, 4 października, funkcjonariusze z pabianickiej komendy podczas patrolowania miasta zauważyli poszukiwanego nieletniego.

    Jadąc ulicą Moniuszki, policjanci spostrzegli młodego mężczyznę, który nie powrócił w wyznaczonym czasie z udzielonej mu przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przepustki. 17-latek na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął uciekać – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

    Dzięki determinacji mundurowych już po chwili został zatrzymany. Sprawdzenie policyjnych systemów potwierdziło, że młody pabianiczanin jest osobą poszukiwaną. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim foliowy woreczek z zawartością białych kryształków.

    Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to środek psychoaktywny z grupy MDMA. 5 października nieletni usłyszał zarzut i został przekazany do Policyjnej Izby Dziecka, stamtąd trafi do placówki wychowawczej. O jego dalszym losie zdecyduje sąd -dodaje funkcjonariuszka.

    Udostępnij