• 10 października przypada Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji w Pabianicach odbędzie się akcja proekologiczna połączona z sadzeniem.

  Pod hasłem „Przytul się do drzewa” Urząd Miejski zaprosił przedszkola i szkoły podstawowe do zorganizowania tego dnia spacerów przyrodniczych po parkach i zieleńcach w najbliższej okolicy.

  We wtorek, 10 października, w parku im. Słowackiego spotkają się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 i prezydent Grzegorz Mackiewicz. Dla dzieci przygotowano zestawy cebulek kwiatowych do zasadzenia, żeby zakwitły na wiosnę.

  Po zakończeniu spaceru nastąpi wspólne sadzenie drzew na skwerze przy ul. Stary Rynek 22a (między sklepem meblowym a kościołem św. Mateusza). Skwer, który powstał kilka lat temu, przy okazji Dnia Drzewa zostanie uzupełniony o pięć platanów.

  W najbliższych dniach 37 drzew (dęby kolumnowe, graby kolumnowe i ozdobne jabłonie) dosadzonych zostanie na skwerze im. Anny Walentynowicz przy ul. Wiejskiej. Kolejne drzewa – buk i trzy dęby kolumnowe – pojawią się też na skwerze im. Zygmunta Lubońskiego, między ul. Kapliczną a Konstantynowską.

  Ponadto prezydent Mackiewicz przekaże sadzonki drzew i krzewów do szkół oraz przedszkoli, które były zainteresowanie uzupełnieniem zieleni na swoim terenie. Lipy, leszczyny, klony, jarząby i jodły kaukaskie w tym roku dosadzone zostaną przy PM 13, PM 4, PM 8, PM 5 oraz SP 17 i SP 3.

  Udostępnij