• Pabianickie policjantki przeprowadziły zajęcia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze oraz podczas codziennej zabawy.

  Tematem prelekcji z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 4 było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z obcymi. Dzieci wykazywały się doskonałą wiedzą i ochoczo odpowiadały na pytania. Sierż. sztab. Agnieszka Jachimek i st. sierż. Marta Bączyk mówiły m.in. o tym, w których miejscach należy przechodzić przez jezdnię, co oznacza światło czerwone i w jaki sposób dzieci powinny podróżować samochodem

   –  Przedszkolaki chciały wiedzieć, na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego radiowozu – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

  Podczas spotkania funkcjonariuszki podkreślały, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesiennym. Dzieci wysłuchały nie tylko policyjnych rad, ale również opowiadania o Kici Koci, która została policjantką i przeżyła niesamowitą przygodę.

   – Mamy nadzieję, że takie miłe spotkanie oraz przekazane na nim treści na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków – podsumowuje sierż. sztab. Jachimek.

  foto: policja

  Udostępnij