• Od 6 do 8 października w Radomiu rozgrywano II międzynarodowy Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało 183 zawodników z 44 klubów z Polski oraz z Litwy, Czech, Niemiec i Ukrainy.

  Pabianice reprezentowało 8 zawodników PTC. O medale walczyło trzech.

  W kategorii 110 kg Marcel Chrzęst w półfinale przegrał z Mateuszem Magierkiem z Olimpijczyka Radom, natomiast w walce o brązowy medal wygrał z Adamem Pietruszką (Olimpijczyk Radom).

  O medale brązowe walczyło jeszcze dwóch zawodników. Hubert Szczech (kat. 97 kg) przegrał z Juliasem Gikarusem z Litwy, a Sargis Petikyan (kat. 51 kg) przegrał z Wojciechem Grynią z Sobieskiego Poznań.

  Pozostali pabianiczanie uplasowali się poza pierwszą piątką: Kordian Świniarski (48 kg), Piotr Jarzębski i Łukasz Jarzębski (kat. 60 kg), Samel Petikyan (65 kg) oraz Igor Czyżewski (80 kg).

  – Był to pierwszy start Kordiana i Sargisa w kadetach. Był to również pierwszy start zawodników po przerwie wakacyjnej, a zarazem sprawdzian i dopasowanie kategorii wagowych przed eliminacjami w przyszłym roku do OOM – mówi trener Grzegorz Szyszka.

  Trener Szyszka zaprasza wraz z trenerami sekcji zapaśniczej (Sebastian Grzelczyk, Przemysław Kłębowski, Jakub Pietrzak i Kamil Szyszka) do udziału w zajęciach ogólnorozwojowych dla dzieci. Odbywają się one od poniedziałku do piątku w klubie PTC Pabianice przy ulicy Gdańskiej 7.

  Udostępnij