• Pabianickie Centrum Medyczne zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2023”. Biorąc pod uwagę jego rangę, to ważne i cenne osiągnięcie.

  Rozstrzygany w siedmiu kategoriach konkurs został zorganizowany już po raz szósty, jednak we wcześniejszych edycjach placówka nie brała udziału. Debiut okazał się sukcesem.

  Kapituła, składająca się z 40 osób – praktyków ochrony zdrowia i zwycięzców poprzednich edycji(pod kierownictwem dr n. med. Marka Tombarkiewicza, dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie), doceniła PCM za projekt „Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kolonoskopii”.

  – Zgłosiliśmy go w kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia” – wyjaśnia dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego. – Konkurencja była ogromna, a wśród pretendujących do nagrody szpitale kliniczne oraz najlepsze instytuty z całej Polski. Dlatego jej otrzymanie jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem.

  Gala uhonorowania laureatów odbyła się w Warszawie. Nagrodę odebrali wspólnie prezes Witold Olszewski oraz Dariusz Fisiak, kierownik Pabianickiego Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej, znajdującego się w strukturach PCM. Właśnie w tej jednostce są bowiem wykonywane zabiegi kolonoskopii z wykorzystaniem „sztucznej inteligencji”.

  Patronat nad konkursem objęli: Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

  Udostępnij