• 11 października w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami straży miejskiej.

  Na spotkanie z mieszkańcami „Piasków” przybyli: komendant SM Tomasz Makrocki, jego zastępca Piotr Jóźwiak oraz kierownik sekcji ds. prewencji i profilaktyki szkolnej Paweł Zysk.

  – Chcemy usłyszeć bezpośrednio od was, jakie istnieją problemy na waszym osiedlu. Może macie jakieś pomysły, propozycje rozwiązań. Chcemy zajmować się tymi zagadnieniami wspólnie – rozpoczął komendant.

  Dyskutowano o osiedlowych parkingach i parkomatach, a także o – tak istotnym – bezpieczeństwie. Nie zabrakło też uwag o paskudnych, pełnych wulgaryzmów „graffiti”, które pojawiają się na blokach. Rozmawiano o oświetleniu ulicznym, a także o kradzieżach. W czasie dyskusji apelowano o czujność i uważność mieszkańców nawet w tak, wydawałoby się, prostej kwestii jak to, komu otwierają drzwi. Zarówno strażnicy, jak i mieszkańcy, zaznaczyli, że kradzieże stają się w ostatnim czasie plagą.

  Na spotkaniu w ODK-u poruszono tematykę miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 14, na ul. Robotniczej, a także skweru przy Szarych Szeregów. Emocje wzbudziły też nowe ścieżki rowerowe, ich oświetlenie oraz zakłócanie ciszy nocnej i spokoju, a także zaśmiecanie terenów. Seniorzy podzielili się z mundurowymi uwagami odnośnie coraz częściej spotykanej wśród młodych ludzi agresji słownej.

  Czy i jak uda się te ważne problemy rozwiązać, czas pokaże. Uczestnicy debaty, póki co, otrzymali numer kontaktowy do naszej straży miejskiej.

  Udostępnij