• Wczoraj (11 października) po godz. 18.00 na ul. Paderewskiego w Kazimierzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

  Kierująca fiatem kobieta uderzyła w zaparkowanego citroena. W chwili przybycia na miejsce strażaków znajdowała się już poza pojazdem, a pierwszej pomocy zaczęli udzielać jej świadkowie.

  Do naszych działań należało udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia w postaci odłączenia akumulatorów w pojazdach i zakręcenie zaworu butli LPG. Na czas działań ruch w obu kierunkach został całkowicie wstrzymany – relacjonują działający na miejscu strażacy z OSP Kazimierz.

  W tym samym czasie wyznaczone zostało lądowisko dla śmigłowca LPR. Na miejsce dojechała również karetka. Ostatecznie poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem do pobliskiego szpitala.

  Dalsza część naszych działań polegała na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca na czas oględzin przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. W końcowej fazie uprzątnęliśmy jezdnię i zneutralizowaliśmy wycieki płynów – podsumowują druhowie.

  Działania trwały około 2 godzin.

  foto: OSP Kazimierz

  Udostępnij