• Nierozwagą i lekkomyślnością wykazał się 18-latek, który wjechał na przejście dla pieszych na rowerze i wbił się w opla.

    Do zdarzenia doszło w piątek, 13 października, o godzinie 5.40 na skrzyżowaniu ulicy Partyzanckiej i Sikorskiego.

    – Osiemnastoletni cyklista nie zastosował się do obowiązujących przepisów i przejechał po przejściu dla pieszych. Nieodpowiedzialne zachowanie młodego pabianiczanina doprowadziło do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek. – W wyniku zdarzenia ucierpiał rowerzysta. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem karnym. 75-letni mieszkaniec Mrągowa kierujący osobówką nie doznał żadnych obrażeń.

    Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze! Przypomina, że rowerzysta jest uczestnikiem ruchu drogowego i ma obowiązek przestrzegania przepisów.  Jazda jednośladem po przejściu dla pieszych stanowi wykroczenie i może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście dla pieszych, jeśli chce je przekroczyć.


    Film VID-20231013-WA0000.mp4

    Udostępnij