• W południe w parku im. Juliusza Słowackiego odbyła się konferencja nowo wybranego posła Krzysztofa Habury.

  – „Szczęśliwej Polski już czas”. Polki i Polacy oczekiwali właśnie takiej ojczyzny i zasługują na nią – rozpoczął poseł. – 15 października wybraliśmy Polskę praworządną, tolerancyjną, otwartą i uśmiechniętą.

  Nowo wybrany parlamentarzysta podkreślił, jak wielkim zaszczytem, ale też zobowiązaniem stało się powierzone mu zadanie.

  Jest to dla mnie dowód zaufania tysięcy wyborców – mówił. – Obiecuję, że państwa nie zawiodę. Pamiętam o wszystkich zobowiązaniach wobec i deklaruję, że uczynię wszystko, aby je zrealizować. Za każdy oddany na mnie głos bardzo serdecznie dziękuję.

  Krzysztof Habura przypomniał również, jakie zadania postawił przed sobą jako nowym posłem. Czterema konkretami są: bezkolizyjny przejazd na ul. Lutomierskiej, szkoła na Zatorzu, remont i budowa mieszkań komunalnych oraz budowa pływalni.

  Wyjaśnił również, jaki obecnie jest jego status. Nie posiada już mandatu radnego, a także nie pełni już funkcji starosty powiatowego. Jego następca oraz zarząd zostanie wybrany w trakcie najbliższej sesji Rady Powiatu.

  Przed posłem Haburą natomiast szkolenia dla nowych parlamentarzystów oraz wręczenie zaświadczeń o objęciu funkcji.  

  foto: red.

  Udostępnij