• 19 października policja w całym kraju rozpoczęła kampanię pod nazwą „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Akcja potrwa do 15 grudnia.

  Chodzi o zwiększenie świadomości kierowców na temat wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

  W ramach kampanii 21, 28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mieli okazję do bezpłatnej kontroli stanu i ustawienia świateł w swoich samochodach.

  Wykaz stacji diagnostycznych poniżej.

  Istotne jest, aby pamiętać o regularnym sprawdzaniu wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp, oraz o odpowiednim ustawieniu świateł. W przypadku stwierdzenia wadliwego oświetlenia zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz przy ograniczonej widoczności rośnie ryzyko wypadku drogowego.

  Sprawne i właściwie wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

  Poniżej lista stacji diagnostycznych uczestniczących w kampanii. Wykaz ten można znaleźć na stronach jednostek policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

  Udostępnij