• Pabianiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do garażu. 61- oraz 40-latek wpadli w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku.

    W sobotę, 21 października, tuż przed godz. 8.00 policjanci odebrali zgłoszenie, że na terenie Pabianic na jednym z osiedli mężczyźni włamują się do garażu. Oficer dyżurny skierował na miejsce oznakowany patrol policji.

    Funkcjonariusze po dojechaniu na miejsce zastali tam mężczyzn, których natychmiast zatrzymali. Jak ustalili policjanci, sprawcy dostali się do wnętrza pomieszczenia poprzez przecięcie kłódki i zaczęli wynosić metalowe elementy. Włamywaczami okazali się dwaj mieszkańcy Pabianic. Podczas przeszukania funkcjonariusze przy jednym z zatrzymanych znaleźli środki odurzające. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzili noc. Następnego dnia usłyszeli zarzuty – mówi mł. asp. Łukasz Pierzyński z pabianickiej komendy.

    Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że jeden z podejrzanych działał w ramach recydywy oraz posiadał środki odurzające grozi mu wyższy wymiar kary.

    foto: policja

    Udostępnij