• Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 25 października, przeżywszy 69 lat, na wieczną służbę Bogu odszedł nasz oddany druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutomiersku Jerzy Paczkowski – poinformowały władze gminy Lutomiersk.

  Wspomnienie o Zmarłym zamieściła na swoim facebookowym profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomiersku:

  „Druh Jerzy wstąpił w szeregi naszej jednostki w 1972 roku. W kolejnych latach pełnił funkcję kierowcy, zastępcy naczelnika, naczelnika, a od 2011 roku do końca swoich dni pełnił funkcję prezesa. Przez cały okres swojej społecznej służby wyróżniał się wyjątkowym zaangażowaniem i wrażliwością na krzywdę drugiego człowieka. Udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych zakończył dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego, nie przestając jednak angażować się w życie i działalność naszej jednostki.
  W trakcie swojej działalności przez wiele lat pełnił również różne funkcje w szeregach Związku OSP szczebla gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego, m.in. był Wiceprezesem Zarządu Oddziału Gminnego oraz Wiceprezesem Zarządu Powiatowego. Za swoje zasługi był wielokrotnie odznaczany, m.in. medalami za zasługi dla pożarnictwa, Złotym Znakiem Związku OSP RP oraz Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza, odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego oraz odznaką Świętego Floriana. Cześć Jego pamięci! Spoczywaj w pokoju, Druhu!”

  Władze gminy Lutomiersk dodały:

  „Ochotnicza Straż Pożarna była Jego pasją i życiem. To wielka, nieodżałowana strata dla społeczności gminy Lutomiersk”.

  Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 28 października, o godz. 14.00 w kościele parafialnym Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku.

  foto: OSP Lutomiersk, Gmina Lutomiersk

  Udostępnij