• W sobotę, 21 października, w Janowie Lubelskim odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w zapasach w stylu klasycznym regionu ,,C”, w skład którego wchodzą województwa: łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

  Do rywalizacji stanęło sześciu młodzików z ASW Nelson Pabianice. Najlepszy wynik osiągnął Mieszko Makowski w kategorii do 41 kg, który wywalczył srebrny medal. Wygrał trzy walki eliminacyjne, kładąc przeciwników na łopatki. Niestety, w finale musiał uznać wyższość Mateusza Bartoszewskiego z Łódzkiej Akademii Zapasów.

  Brązowy medal zdobył Fabian Majchrzak w kategorii wagowej do 62 kg, który w walce o III miejsce położył na plecy faworyzowanego Wiktora Kotlickiego z UKS Zapaśnik Radomsko.

  Swoje pojedynki o brązowe medale przegrali: Wiktor Wiąckiewicz (kat. 57 kg) oraz Dawid Hofman (kat. 62 kg), którzy ostatecznie zajęli V miejsca w turnieju.

  – Nie był to najszczęśliwszy start naszej ekipy. Już na początku groźnie wyglądającej kontuzji łokcia doznał Jegor Dybski – powiedział trener Mariusz Łechtański. – Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, a Jegorowi dodatkowo życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

  Ekipa Nelsona uplasowała się drużynowo na VI miejscu, natomiast województwo łódzkie jako całość wygrało w klasyfikacji generalnej.

  Udostępnij