• To, że policjantem jest się przez całą dobę, udowodnił starszy posterunkowy Patryk Stańczak, który w czasie wolnym od służby rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Dzięki czujności pabianickiego stróża prawa 25-latek został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego.

    W sobotę, 28 października, policjant pabianickiej patrolówki, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył poszukiwanego 25-latka. Sytuacja miała miejsce w godzinach popołudniowych na ulicy Warszawskiej.

    – Starszy posterunkowy Patryk Stańczak podczas jazdy samochodem dostrzegł idącego chodnikiem mężczyznę, którego rozpoznał jako osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek. – Funkcjonariusz, nie tracąc go z oczu, skontaktował się z dyżurnym pabianickiej komendy, który na miejsce niezwłocznie wysłał umundurowany patrol. 25-latek, widząc oznakowany radiowóz, zaczął uciekać w kierunku ulicy Piotra Skargi. Policjanci podjęli za nim pościg pieszy, wydając polecenia do zatrzymania się. Wspólne działanie mundurowych zaowocowały jego zatrzymaniem.

    Mężczyzna był poszukiwany przez pabianicki sąd. Trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności. 

    Udostępnij