• Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 56-letnią mieszkankę powiatu pabianickiego. Posiadała 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy i 13 tysięcy sztuk papierosów o wartości ponad 27 tysięcy złotych.

  Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją komendy policji w Zduńskiej Woli złapali kobietę, która posiadała nielegalny tytoń.

  W czwartek, 26 października, w Szadku mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Peugeot. Kierująca nim 56-latka, mieszkanka powiatu pabianickiego, przewoziła 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

  Policjanci udali się z kobietą do jej miejsca zamieszkania. Tam w wyniku przeszukania zabezpieczyli jeszcze 13 tysięcy sztuk papierosów. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 27 tysięcy złotych – mówi sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk.

  56-latka tego samego dnia usłyszała zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

  foto: policja

  Udostępnij