• 28 października zmarł profesor nadzw. dr hab. Marian Lelonek, założyciel i rektor pierwszej w dziejach Pabianic Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Urodził się 20 stycznia 1937 roku.

    Profesor Lelonek był absolwentem Liceum Pedagogicznego w Łowiczu. Studiował dwie dyscypliny naukowe: przyrodniczą (magister fizyki) i humanistyczną (doktor pedagogiki).

    Marian Lelonek pracował w Szkole Podstawowej nr 2 i Studium Nauczycielskim w Łowiczu, w Technikum Przemysłowo-Pedagogicznym i w II Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach oraz równolegle w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie (oddział w Łodzi), pełniąc funkcję dyrektora.

    Rada Powiatu Pabianickiego przyznała profesorowi Marianowi Lelonkowi tytuł „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego” w listopadzie 2012 roku. Przyznano mu również tytuł „Zasłużony dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku” za rok akademicki 2011/2012.

    Ostatnie pożegnanie profesora nadzw. dr. hab. Mariana Lelonka rozpocznie się w piątek, 3 listopada, o godzinie 13.00 w kościele św. Mateusza Apostoła i św. Wawrzyńca Męczennika w Pabianicach.

    Udostępnij