• Do Pabianickiego Centrum Medycznego trafiły cztery łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji.

  Spanie na wygniecionych materacach, twardych krzesłach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te realia sprawiają, że mnóstwo rodzin czuje się w szpitalach niechcianymi gośćmi. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 roku przekazuje szpitalom w całej Polsce. Do użytku rodzin przekazano już 1196 łóżek 76 szpitalom w całym kraju.

  Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

  Cztery łóżka dla Pabianickiego Centrum Medycznego sfinansował i przekazał Dariusz Krasoń, franczyzobiorca McDonald’s Polska, prywatnie Przyjaciel Fundacji.

  – Choroba dziecka to trudny i stresujący czas dla całej rodziny. Pobyt w szpitalu może być szczególnie uciążliwy, ponieważ dziecko jest oddzielone od domu i najbliższych. Łóżka dla rodziców to ważny krok w kierunku zapewnienia rodzinom wsparcia i komfortu w tym czasie. Łóżko dla rodzica to nie tylko miejsce do spania, ale przede wszystkim symbol bliskości i bezpieczeństwa. Obecność rodzica daje dziecku poczucie, że jest kochane i chronione. Łóżko to także szansa dla rodziców na odpoczynek i regenerację, co jest niezbędne do zapewnienia dziecku właściwej opieki – podkreśla Dariusz Krasoń, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

  Dorota Kardas-Sobantka, ordynator oddziału dziecięcego w Pabianickim Centrum Medycznym, dodała: – Darowizna fundacji Ronalda McDonalda w postaci czterech łóżek dla rodziców i opiekunów małych pacjentów znakomicie wpisuje się w podejmowane od lat działania zmierzające do poprawy warunków hospitalizacji na oddziale dziecięcym Pabianickiego Centrum Medycznego. Cieszymy się, że fundacja postanowiła wesprzeć właśnie nasz oddział i serdecznie za tę darowiznę dziękujemy. Fakt, iż każde łóżko może pełnić rolę fotela, stanowi ich dodatkową zaletę. Wszystkie z pewnością będę dobrze służyły osobom, które czuwają przy swoim dziecku podczas leczenia szpitalnego i przyczynią się do poprawy komfortu pobytu przez całą dobę.

  foto: PCM

  Udostępnij