• We Wszystkich Świętych przedstawiciele władz miasta i powiatu złożyli hołd poległym bohaterom i zmarłym samorządowcom.

  O godz. 12.30 na cmentarzu komunalnym odbył się apel poległych pod pomnikiem „Polski Walczącej AK i Szarych Szeregów”. Wiązankę kwiatów złożyli wspólnie: poseł Krzysztof Habura, wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska, przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego Florian Wlaźlak, prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydenci Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek i Marek Gryglewski, przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Rąkowski oraz radni miejscy.

  Nie zapomniano także o zmarłych samorządowcach działających na rzecz powiatu i miasta. W imieniu ratusza i starostwa powiatowego złożono kwiaty i zapalono znicze.

  W niedzielę, 5 listopada, o godz. 9.00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych przedstawicieli samorządu gminnego i powiatowego.

   – We mszy wspominamy świętej pamięci radnych powiatu pabianickiego i miasta Pabianic oraz prezydentów miasta i członków zarządu powiatu pabianickiego. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II Papieża – Honorowego Obywatela Pabianic będziemy się modlić o życie wieczne dla zmarłych śp. Honorowych Obywateli naszego miasta – zapraszają samorządowcy.

   foto: UM, starostwo

  Udostępnij