• Dbanie o pupili jest bardzo ważne. Zapewniamy im dom, pożywienie oraz… pielęgnację. Różnego rodzaju zabiegi oferują pabianickie salony dla psówPsie PieszczotyorazNa psa urok.

  Na jakie „Psie Pieszczoty” mogą liczyć nasi czworonożni pupile w salonie przy ul. Targowej 24

  Jak zapewnia właścicielka salonu Magdalena Szukalska, psie „SPA” obejmuje kąpiel, strzyżenie zwierząt, czyszczenie uszu oraz skracanie pazurków. Właściciele czworonogów najczęściej decydują się na pakiet usług w postaci kąpieli i strzyżenia. Popularne są również kąpiele połączone z pielęgnacją i rozczesywaniem włosów pupila.

  Salon „Na psa urok” z ul. 20 Stycznia 28 oferuje kąpiele tradycyjne, rozczesywanie włosów lub sierści zwierząt, a także, co wyróżnia go na tle innych, kąpiele ozonowe. Dzięki zawartości ozonu wzmacniane jest działanie stosowanych do kąpieli kosmetyków, wchłaniane są one głębiej w sierść lub skórę zwierzęcia. Ponadto ozon ma działanie o charakterze antybakteryjnym i antywirusowym.

  W pabianickich salonach zgodnie potwierdzają, że bardzo popularnym zabiegiem jest trymowanie szorstkowłosych czworonogów. Z kolei bardzo czasochłonna jest pielęgnacja spanieli, która jednorazowo zajmować może nawet do 3-4 godzin. Najbardziej wymagającymi pod względem pielęgnacji zwierzętami są wszystkie te, których ciało pokryte jest włosami. Ich utrzymanie wiąże się z codziennym pielęgnowaniem, regularnymi wizytami w salonie groomerskim. Włosy psów powinny być także odpowiednio nawilżone, a w ich utrzymaniu w dobrej kondycji kluczową rolę grają dobrze dobrane kosmetyki.

  Najczęściej wątpliwości i pytania posiadaczy zwierząt dotyczą wyczesywania włosów pupili. Istotną rolę grają w nich szczegóły, takie jak sposób trzymania szczotki. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów. Właściciele często zgłaszają zapalenie skóry, alergie, a nawet przypadki łysienia u psów. Antidotum często okazuje się odpowiednie nawilżenie, które może przyczynić się do poprawy jakości sierści lub włosów zwierzęcia.  

  A jakich zasad powinni trzymać się ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z pielęgnowaniem swoich pupili? Pierwszą z nich jest to, by… nie ulegać zwierzęciu. Ważne jest, aby pies był nauczony zasad pielęgnacji bez wyrywania się lub szczekania. A jak zmotywować do posłusznego zachowania? Przysmaki dla zwierząt są dobrą formą nauki. Dzięki takim prostym zasadom oszczędzamy czworonożnemu członkowi rodziny stresu związanego z wizytą w salonie groomerskim. Kolejną sprawą jest codzienna pielęgnacja, na którą składają się kąpiele i stosowanie odpowiednio dobranych odżywek. Warto również poczytać na temat różnych dolegliwości i problemów naszych zwierząt i wymieniać się doświadczeniami z innymi.

  Wizyty w pabianickich „psich salonach” i uzyskane porady mogą stać się pomocne w codziennej pielęgnacji pupili. Każdy z nas chce przecież, aby ich czworonogi były zadbane, czyste, a ich sierść odżywiona. Warto zatem zaufać fachowcom z doświadczeniem oraz kompleksową wiedzą na temat pielęgnacji zwierząt.

  Udostępnij