• W ostatnich miesiącach stan Norberta Hansa, pabianickiego artysty bardzo się pogorszył. Nie może on już funkcjonować samodzielnie, wymaga stałej, całodobowej opieki i wsparcia we wszystkich życiowych aktywnościach.

  W związku z tym jego uczniowie utworzyli zbiórkę na pokrycie kosztów opieki i leczenia.

  W jej opisie czytamy: „My – uczniowie naszego kochanego Mistrza, wspaniałego nauczyciela, ale przede wszystkim wybitnego artysty – Norberta Hansa, organizujemy zrzutkę, aby wspólnymi siłami wesprzeć finansowo koszt jego opieki i leczenia. W ostatnich miesiącach jego stan się bardzo pogorszył i po pobycie w szpitalu nie może on już funkcjonować samodzielnie, wymaga stałej, całodobowej opieki i wsparcia we wszystkich życiowych aktywnościach. Jest cały czas pod opieką profesjonalnej opiekunki, która zajmuje się nim 24 godziny na dobę, jednak koszt tej opieki oraz leków i wszystkich niezbędnych środków to około 8 tysięcy złotych miesięcznie. Chcielibyśmy odciążyć finansowo najbliższą rodzinę Mistrza, która w tym momencie pokrywa te koszty”.

  Norbert Hans to urodzony w 1944 roku w Pabianicach znany artysta plastyk, absolwent PWSSP w Łodzi. Tworzy w dziedzinie malarstwa, grafiki, rzeźby i tkaniny artystycznej. Przez ponad 40 lat prowadził swoją pracownię plastyczną, w której między innymi przygotowywał przyszłych kandydatów na kierunki plastyczne. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce i za granicą, między innymi w Bilderhaus-Frankfurt n/Menem, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i w Muzeum Miasta Pabianic. 

  „Pod okiem Mistrza doskonaliliśmy się nie tylko jako artyści, ale także jako ludzie. Pracownia, którą tworzył, to było miejsce, gdzie nie tylko mogliśmy usłyszeć cenne korekty na temat naszych prac i rozwijać swoje umiejętności. W pracowni zawiązywaliśmy długoletnie przyjaźnie, poznawaliśmy historię sztuki, prowadziliśmy długie dyskusje i wspieraliśmy się wzajemnie. Każda, nawet najmniejsza wpłata może pomóc zapewnić opiekę Mistrzowi, zapraszamy do wsparcia naszej zrzutki” – dodają uczniowie.

  Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/p3rhse

  foto: zrzutka

  Udostępnij