• Biuro „Niepodległa” po raz kolejny zaprasza wszystkich Polaków – mieszkających w Polsce i za granicą –  do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

  To już 6. edycja akcji „Niepodległa do Hymnu”. Jak co roku Biuro „Niepodległa” zaprasza do włączenia się we wspólne śpiewanie hymnu Polski.

  Wykonajmy hymn wszyscy razem, bez względu na to gdzie będziemy, 11 listopada w samo południe. Od 2018 roku na naszą mapę regularnie wpisuje się około 1000 podmiotów, które zorganizowały już wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. W 2023 roku i wy zostawcie swój ślad na mapie! – zachęca Wioletta Łabuda-Iwaniak, rzecznik prasowy Biura „Niepodległa”.

  Aby wziąć udział w akcji „Niepodległa do Hymnu”, należy zaplanować wspólne śpiewanie, dodać wydarzenie na mapę za pomocą formularza on-line i 11 listopada o godz. 12.00 zaśpiewać razem 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Może się to odbyć podczas oficjalnych uroczystości państwowych, jak i podczas wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą, które radośnie obchodzą Święto Niepodległości.

  W poprzednich latach śpiewały z nami morsy podczas kąpieli w jeziorze Dywity, wędrowcy na szczycie Śnieżki, sportowcy i kibice na meczach siatkówki w kolejce PlusLigi, jak i goście wielu imprez i festynów na rynkach polskich miast i miasteczek – dodaje rzeczniczka.

  Spot zapraszający do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego i świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości:

  Udostępnij