• Choć aura nie była przyjazna, na niedzielny spacer „Śladami Pamięci – Miejsca Spoczynku Pabianiczan” mieszkańcy stawili się licznie.

  Pierwsza edycja spaceru odbyła się w listopadzie 2021 roku. Obejmowała ona obecne, jak i nieistniejące już cmentarze. Tym razem organizatorzy postanowili skupić się na aktualnie czynnych miejscach pochówku.

  Spacerowicze przeszli śladami 10 niezapomnianych postaci: Juliusa Vortheila, Henryka Debicha, Karola Niczego, Henryka Świetlickiego, Zygmunta Waltera Jankego, Józefa Salwy, Eugeniusza Nowaka, Heleny Salskiej, Witolda Eichlera i Jadwigi Wajsówny.

  Dziękujemy za to, że byliście razem z nami, krok w krok odkrywając historię. To niesamowite, jak wiele można dowiedzieć się o Pabianicach, przemierzając te miejsca pamięci, gdzie spoczywają nasi bohaterowie – podsumowują organizatorzy. – Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych wspólnych podróży po historii Pabianic. Bądźcie z nami, a razem odkryjemy jeszcze wiele fascynujących historii i tajemnic miasta.

  Na spacer zaprosili: zespół ds. promocji Miasta UM, Podróż Przez Pabianice, Pabianice Turystycznie, Pabianice – ocalić od zapomnienia.

  foto: organizatorzy

  Udostępnij