• Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w internecie odbędzie się charytatywne dyktando.

  Udział w nim jest bezpłatny, a za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł potrzebującym. W tym roku środki otrzymają podopieczni domu dziecka. Jest to IV edycja charytatywnego wydarzenia organizowanego przez portal edukacyjny https://dyktanda.pl/.

  Dyktando odbędzie się 11 listopada i będzie podzielone na 5 kategorii wiekowych, tak aby każdy mógł rozwiązać tekst o odpowiednim poziomie trudności.

  Szkoła, która będzie najliczniej reprezentowana w charytatywnym dyktandzie, wskaże dom dziecka, do którego trafią zebrane środki. Dlatego warto licznie przystąpić do akcji. Każdy uczestnik będzie miał możliwość określenia „swojej” szkoły – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice.

  Dyktando zostanie specjalnie przygotowane na tę okazję. Pojawią się w nim wątki patriotyczne, znane postaci i wydarzenia. Dyktando będzie dostępne do rozwiązania w aplikacji ZDAY. 

  Szczegóły wydarzenia, w tym godziny rozpoczęcia dyktanda dla poszczególnych grup wiekowych, znajdują się na stronie: https://zday.pl/dyktando-charytatywne/

  Udostępnij