• Policjanci zorganizowali debatę z udziałem seniorów. W trosce o ich bezpieczeństwo omówiono między innymi zagadnienia związane z oszustwami „pod legendą”.

   W środę, 8 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyła się debata z seniorami. Zorganizowała ją Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach. Miała na celu zdiagnozowanie oczekiwań społecznych w zakresie bezpieczeństwa. Stanowiło również kontynuację spotkania, które odbyło się w tym samym miejscu niespełna rok wcześniej.

  Debacie przewodniczył w imieniu komendanta powiatowego jego zastępca mł. insp. Sławomir Kłos. Obecny był także komendant komisariatu policji w Konstantynowie Łódzkim wraz z dzielnicowymi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele konstantynowskiej straży miejskiej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  Policjanci zorganizowali to przedsięwzięcie z myślą o osobach starszych i stałym podnoszeniu ich świadomości. Rok wcześniej mundurowi uzyskali od seniorów szereg rekomendacji. Wczoraj skupili się na omówieniu tych kwestii oraz problemów, które zostały uprzednio wskazane w anonimowych ankietach. Przypomnieli także o policyjnych aplikacjach, które są przydatne we wspólnym interesie społecznym, jakim jest bezpieczeństwo – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice. – Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może mieć wpływ na to, co się dzieje w naszym otoczeniu i zgłaszać zauważone wykroczenia, a także niektóre przestępstwa. Zgłoszenia są weryfikowane przez policjantów z różnych komórek, m.in. dzielnicowych, z którymi można skontaktować się za pomocą aplikacji Moja Komenda.

  Podczas debaty nie zabrakło pytań z dziedziny ruchu drogowego, na które odpowiadał asp. Michał Łyszkowski, służący na co dzień w pabianickiej drogówce. Funkcjonariusz  apelował o noszenie elementów odblaskowych, które – zwłaszcza w okresie jesiennym – powinny stać się nieodłącznym elementem odzieży. Główną częścią spotkania była jednak dyskusja, którą poprowadziła rzeczniczka pabianickiej komendy sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

  foto: policja

  Udostępnij