• Dzięki czujności świadka policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

    6 listopada o godz. 21.15 dyżurny komendy policji w Pabianicach otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. O zdarzeniu poinformował świadek, który zauważył poruszający się „wężykiem” samochód.

    Policjanci niezwłocznie pojechali do miejscowości Orpelów, gdzie zastali pijanego 36-latka. Funkcjonariusze zbadali go alkomatem. Okazało się, że miał ponad 3,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo citroen, którym kierował, nie ma aktualnych badań technicznych – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

    Mieszkaniec gminy Dobroń został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    foto: policja

    Udostępnij