• Pijany mężczyzna zaatakował 82-letnią kobietę czekającą na autobus. Wyzywał ją i żądał pieniędzy. Gdy seniorka próbowała uciec, agresor przewrócił ją na chodnik.

  W sobotę, 11 listopada, około godz. 12.00 policjanci interweniowali na ul. Kilińskiego. Tam strażnik miejski ujął mężczyznę, który zaatakował starszą kobietę. 

  Seniorka siedziała na przystanku i czekała na przyjazd autobusu. W pewnym momencie podszedł do niej nietrzeźwy mężczyzna i zaczął się awanturować. Wyzwał kobietę i zażądał od niej pieniędzy. Bezbronna pabianiczanka próbowała uciec. Mężczyzna nie dawał jednak za wygraną. Dogonił wołającą pomocy kobietę i popchnął ją na chodnik. 82-latka upadła. Na szczęście w tej chwili zareagował przechodzień, który ujął napastnika. Okazało się, że pomocy pokrzywdzonej udzielił, będący na urlopie strażnik miejski – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik pabianickiej komendy.

  Mężczyzna o zdarzeniu poinformował policję, która zatrzymała agresora. Badanie alkomatem wykazało niemal 2,5 promila w jego organizmie.

  40-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

  foto: policja

  Udostępnij