• Funkcjonariusze z pabianickiej komendy zapraszają do udziału w aktywnym pokazie testu sprawnościowego. Kandydaci będą mieli możliwość sprawdzić swoje możliwości na specjalnie przygotowanym torze.

    Komenda powiatowa policji w Pabianicach zaprasza dziś (15 listopada) na trening pod okiem policyjnego instruktora. Aktywny pokaz odbędzie się w Powiatowej Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w godz.15.30 – 19.30.

    – To świetna okazja dla osób, które zamierzają w przyszłości założyć mundur. Ostatnie w tym roku kalendarzowym wcielenie nowych funkcjonariuszy w szeregi policji przewidziane jest w naszym garnizonie na 28 grudnia. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w pokazie – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

    Test sprawności fizycznej to pierwszy element kwalifikacyjny do służby w policji. Aby go zaliczyć, kandydat musi poprawnie pokonać tor przeszkód w czasie nie przekraczającym 1,41 minuty. Od poprawnego zaliczenia tego etapu zależy, czy kandydat będzie brał dalszy udział w pozostałych elementach rekrutacji.

    foto: policja

    Udostępnij