• Od 10 do 12 listopada w Białymstoku rozegrano turniej badmintona YONEX POLISH INTERNATIONAL U19, na którym troje zawodników UKS Korona walczyło na kortach – Klaudia Płusa, Julia Koralewska i Kamil Markus. Kamil i Julia zagrali w wyższej kategorii wiekowej.

  Na białostockich kortach wystąpiło 137 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Anglii, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Holandii, ale również takich krajów jak Katar czy Indie. Nasi zawodnicy wrócili z cennym doświadczeniem, które na pewno zaowocuje w przyszłości na kortach.

  W tym samym czasie w Białymstoku odbył się YONEX INTERNATIONAL FESTIVAL – turniej rangi krajowej dla kategorii U9 U11 U13 U15.

  Na ten międzynarodowy turniej z silną obsadą zawodników z 10 państw dostał powołanie z kadry narodowej U15 zawodnik Korony Szymon Gwiazda.

  Pabianiczanin w kategorii U15 wywalczył srebro w grze pojedynczej, brąz w grze mieszanej z Aleksandrą Wasilewską (SKB Suwałki) oraz brąz w grze podwójnej z Mateuszem Michalikiem (ULKS Lotka gm.Olsztyn)

  W kategorii U13 rywalizował Kacper Grabarz, który w grze pojedynczej zajął miejsce 9/15, a w grze podwójnej zakończył rywalizację w fazie grupowej.

  11 listopada w Zielonce rozegrano natomiast krajowy turniej młodzików młodszych Milenium Open.

  Dwa medale wywalczył tam zawodnik UKS Korona Maciej Siewiaszczyk. W grze pojedynczej zdobył srebrny medal, natomiast w grze podwójnej z Julianem Krukowskim (JKB BadKurp Stegna) wywalczył brąz.

  Udostępnij