• 16 listopada kandydaci do służby w policji mogli zobaczyć, jak wygląda pierwszy z etapów postępowania kwalifikacyjnego. Funkcjonariusze z pabianickiej komendy przygotowali tor przeszkód.

  W czwartek, 16 listopada, policjanci z pabianickiej komendy przygotowali aktywny pokaz testu sprawnościowego. Akcja została zorganizowana przy współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 Pawłem Szałeckim. Zajęcia odbyły się w Powiatowej Hali Sportowej.  

  Zainteresowani służbą w policji mieli do pokonania 8 przeszkód. Zadania sprawdzały szybkość, zwinność, zwrotność i siłę kandydatów. Aby zaliczyć test należało pokonać cały tor w czasie do 1 minuty i 41 sekund.

  Warto się do niego wcześniej przygotować, by poprawnie i w dobrym czasie go zdać. Wychodząc naprzeciw potrzebom, pabianiccy policjanci nie tylko przygotowali tor przeszkód, ale także monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ich ewentualne błędy. Spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji, a także zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach – mówi Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Ostatnie w tym roku wcielenie nowych funkcjonariuszy w naszym garnizonie przewidziane jest na 28 grudnia.

  foto: policja

  Udostępnij