• W Miejskiej Bibliotece Publicznej szykuje się atrakcyjne spotkanie z popularną pisarką.

  – Zapraszamy na spotkanie z Joanną Jax, autorką niezwykle popularnych powieści historyczno-obyczajowych – mówi bibliotekarz Piotr Brzeziński.

  Wydarzenie odbędzie się 22 listopada w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Lorentowicza przy ul. św. Jana 10.

  Joanna Jax, wł. Joanna Jakubczak (ur. 26 listopada 1969 w Olsztynie) – polska pisarka specjalizująca się w powieściach historycznych. Mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez lata pracowała w dużych korporacjach finansowych, a od 2018 zrezygnowała z pracy etatowej na rzecz pisarstwa. Zajmuje się również grafiką komputerową i copywritingiem.

  Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Uhonorowana Wawrzynem – Literacką Nagrodą Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników). W 2018 powieść „Narodziny gniewu” znalazła się wśród dwunastu bestsellerów promowanych w ramach ogólnopolskiej akcji CZYTAJ.PL.

  Pisarka jest też wolontariuszką Fundacji dla Rodaka, wspierającej Polaków w Kazachstanie.

  Spotkanie w MBP w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Udostępnij