• 17 i 18 listopada w Gogolinie rozegrano międzynarodowy memoriał Henryka Wołoszyna w zapasach w stylu wolnym dzieci i  żaków. Na zawodach wystartowała skromna trzyosobowa ekipa z ASW NELSON. W turnieju brało udział przeszło 200 zawodników i zawodniczek z 19 klubów w tym drużyny z Ukrainy i Czech.

    Pabianiczanki zaprezentowały się rewelacyjnie. W wadze 31 kg zwyciężyła Lena Binek, wygrywając trzy walki bez straty punktu technicznego. W finale walczyła z koleżanką klubową Wiktorią Gajewską, która wygrała dwie walki.

    Następnie w wadze 35 kg na matę po wygraniu dwóch walk i jednej porażce do walki o brąz wyszła Laura Grodzka. Niestety, przy prowadzeniu na punkty Laura doznała  kontuzji i trener Przemysław Raźny był zmuszony poddać naszą zawodniczkę. Skończyło się na V miejscu.

    Nauczycielem wf Leny Binek w Szkole Podstawowej nr 13 jest Tomasz Zawada, natomiast Laura i Wiktoria są uczennicami SP 8, gdzie wf prowadzi Joanna Jarmakowska.

    ASW NELSON  zaprasza na zajęcia chłopców i dziewczynki urodzonych w latach 2013-2016. W programie gimnastyka ogólnorozwojowa, elementy akrobatyki i sportów walki – ul. Orla 1 (scena). Kontakt: Bogusław Bandzierz 504-985-677, Przemysław Raźny 607 226 477.

    Udostępnij