• W Nowym Sączu rozegrano mistrzostwa Europy WPA w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. Udział w tych zawodach wziął pabianiczanin Hovhannes Yazichyan, w doskonałej formie.

    O tytuł mistrza Europy walczyło ponad 200 zawodników z 16 krajów Europy. Nasz mocarz nie miał sobie równych w kategorii do 100 kg/masters. Pokonał rywali i wywalczył mistrzostwo Europy po raz dwunasty. Podczas zawodów Yazichyan zdobył również srebro w kategorii Best of the Best Masters.

    Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw Hovhannes Yazichyan otrzymał certyfikat organizatora mistrzostw świata w trójboju siłowym federacji WPA w 2024 roku.

    Mistrzostwa te miały być zorganizowane w Rosji, jednak z powodu ataku Rosji na Ukrainę odebrano jej organizację mówi. Zamiast Moskwy to Pabianice będą gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw świata federacji WPA.

    Na mistrzostwach Europy w Nowym Sączu o medale walczyło jeszcze dwóch pabianiczan. Damian Redzynia w kategorii wagowej do 75 kg z wynikiem 160 kg zajął II miejsce. Jego brat bliźniak Arek Redzynia w kategorii 110 kg startował w Nocy Tytanów i z wynikiem 245 kg uplasował się na VI miejscu. W klasyfikacji Best of the Best wśród polskich zawodników Arek zajął III miejsce.

    Udostępnij