• Kryminalni z łaskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież części samochodowych z jednej z prywatnych posesji we Wronowicach. Jednym ze złodziei jest pabianiczanin.

  Od 8 do 14 listopada z terenu prywatnej, ogrodzonej posesji znajdującej we Wronowicach (powiat łaski) skradziono 64 felgi aluminiowe wraz z oponami, 8 akumulatorów samochodowych oraz 2 radia. Części zostały skradzione z zaparkowanych na posesji 20 aut, które w większości były uszkodzone i niezdatne do jazdy. Część skradzionych kół znajdowała się także w blaszanym kontenerze.

  Właściciel straty spowodowane przez sprawców oszacował na kwotę 7200 złotych. W wyniku podjętych działań kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca Pabianic oraz jego 40-letniego znajomego, który mieszka na terenie powiatu łaskiego – mówi sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z łódzkiej policji.

  Jak ustalili śledczy, sprawcy włamali się na teren posesji po rozcięciu jednego z paneli ogrodzeniowych i dwukrotnie dokonali kradzieży pod osłoną nocy. Następnie skradzione przedmioty przewozili do komórki gospodarczej użytkowanej przez jednego z nich. Przed sprzedażą kół na skupie złomu, sprawcy oddzielali opony od felg a następnie ogumienie wyrzucali do lasu.

  Część skradzionego łupu policjantom udało się odzyskać. Sprawcom kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

  foto: policja

  Udostępnij