• Nietrzeźwy 16-latek zgubił się, wracając do domu. Pabianiccy policjanci zatrzymali go na drodze ekspresowej S14.

    W sobotę, 18 listopada, o godz. 21.40 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pieszego na drodze ekspresowej S14 przed węzłem Rypułtowice. Mężczyzna miał być niewidoczny dla kierowców i znajdował się w miejscu, gdzie ruch pieszych jest zabroniony.

    Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z pabianickiej komendy. W odległości 400 metrów przed zjazdem na drogę krajową numer 71 zauważyli mężczyznę spacerującego poboczem. Pieszy miał ciemną odzież i nie posiadał żadnych odblasków – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik prasowy KPP Pabianice.

    Okazało się, że 16-latek zgubił się, wracając z Pabianic do domu. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że nie pamięta drogi powrotnej do swojego miejsca zamieszkania, a telefon mu się rozładował.

    Mundurowi przewieźli go do komendy, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie młody mieszkaniec gminy Pabianice został przekazany pod opiekę ojca. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie niebawem odpowie przed sądem rodzinnym – podsumowuje funkcjonariuszka.

    Udostępnij