• W sobotę, 2 grudnia, w hali MOSiR-u odbył się XXXI memoriał im. Tadeusza Wnuka. W zawodach w gronie 56 uczestników wzięło udział ośmiu zawodników ASW NELSON Pabianice.

  Najlepiej w grupie wiekowej młodzików zaprezentował się Fabian Majchrzak w kategorii wagowej do 62 kg, który wywalczył srebrny medal.

  Brązowe medale zdobyli: Mieszko Makowski (kat. 38 kg), Brajan Włodarczyk (kat. 48 kg), Wiktor Wiąckiewicz (kat. 57 kg), Mateusz Polakowski (kat. 75 kg) oraz Bartłomiej Gołaszewski (kat. 85 kg).

  W grupie wiekowej kadetów na III miejscu podium w kategorii wagowej do 71 kg stanął Tomasz Olejniczak.

  Nie był to najlepszy start w wykonaniu Tomka. Miejmy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy i pozwoli wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość – mówi trener Mariusz Łechtański.

  Ekipa Nelsona wywalczyła drużynowo III miejsce.

  * * *

  Równolegle w Radomiu w II rzucie radomskiej ligi zapaśniczej pod wodzą Bogusława Bandzierza i Przemysława Raźnego w gronie 142 zawodników rywalizowało dziewięciu zawodników Nelsona w grupie wiekowej dzieci.

  Niezmiennie niezawodny okazał się Krzysztof Kazimierczak, który wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do 41 kg. Wygrał wszystkie swoje cztery walki przed czasem, kładąc przeciwników na łopatki. Kolejny złoty medal dołożył do kolekcji Antoni Gołaszewski w kat. wagowej do 45 kg. Srebrne medale zdobyli Stanisław Wiąckiewicz (kat. 37 kg), Miłosz Łyjak (kat. 31 kg) oraz Jan Madej w kategorii wagowej D 55, który tym wynikiem przypieczętował bardzo udany i wyrównany dla niego sezon.

  Brązowe medale zawisły na szyjach Konstantego Krotowskiego (kat. 27 kg), Piotra Kuchlera (kat. 41 kg) oraz Maksyma Waschuka (kat. D 55).

  V miejsce w kat. D 47 zajął Filip Wojtysiak.

  Tym razem młodsza część ekipy Nelsona znalazła się drużynowo na V miejscu.

  Udostępnij