• Od 1 listopada więcej Polek ma możliwość skorzystania z mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

  Przedział wiekowy pań uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Kobiety mogą nadal wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

  Skorzystać mogą panie od 45. do 74. roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  •   nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

  •   lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

  Programem nie są objęte kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

  LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej:

  • Pabianice –  13 grudnia w godz. 10.00 – 15.00  i 15 grudnia w godz. od 8.00 – 16.30 przy markecie Kaufland, ul. Grobelna 9
  • Konstantynów Łódzki – 18 grudnia w godz. 11.00 – 17.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Sadowa 10

  Mammografia pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

  Rejestracja na bezpłatną mammografię pod tel.: 22 880 90 80 (*3). W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

  Udostępnij