• W pustostanie przy ulicy Majdany wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta ujawnili dzisiaj (6 grudnia) zwłoki dwóch mężczyzn. Na miejsce wezwali Straż Miejską oraz policję. Ustalono ich tożsamość. To 38-letni pabianiczanin i 41-latek, który często przebywał na terenie Konstantynowa Łódzkiego.

  Około godziny 19.30 wolontariusze z ciepłą herbatą i posiłkiem dotarli do pustostanu, wiedząc, że mogą w nim przebywać bezdomni. Zastali dwóch mężczyzn. Niestety, nie dawali oznak życia.
  Okoliczności ich śmierci wyjaśnia pabianicka policja pod nadzorem prokuratury.

  Streetworkerzy z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Pabianickie patrolują zakamarki Pabianic, by dotrzeć do osób w kryzysie bezdomności, które przebywają poza placówkami wsparcia.
  Apelują do mieszkańców Pabianic, by reagować na bezdomnych potrzebujących pomocy: – Kochani, jeżeli macie wiedzę o osobach bezdomnych w pustostanach, w parkach, klatkach schodowych, poprosimy o info pod numer 516-723-579. Patrole odbywają się w środy. Zaczynamy od osiemnastej.

  Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do tej elitarnej grupy „Albertowych komandosów”, może kontaktować się telefonicznie: 570-723-579.
  Streetworkerzy apelują jednocześnie o telefon na numer alarmowy 112, jeżeli w czasie mrozów i śniegu widzimy zmarzniętą osobę. W Pabianicach można też powiadomić straż miejską pod numerem 986.
  Jeden telefon nic nie kosztuje, a możesz uratować czyjeś życie!

  Udostępnij