• Mistrz zapasów gościł w Szkole Podstawowej nr 8.

  Zapasy stały się dla uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 8 dyscypliną, którą bardzo chętnie uprawiają. Młodzi sportowcy regularnie biorą udział w treningach i chętnie uczestniczą w wojewódzkich i krajowych zawodach.

  Dzięki zaangażowaniu Grzegorza Szyszki, trenera PTC Pabianice, oraz nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Mikołajczyk udało się zaprosić do szkoły mistrza zapasów – Andrzeja Suprona. Lekcja wychowania fizycznego poprowadzona przez gościa była ważnym wydarzeniem dla całej szkolnej społeczności.

  Andrzej Supron jest wicemistrzem olimpijskim, zasłużonym działaczem, popularyzatorem zapasów w Polsce, a obecnie prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego. Prowadzi również Fundację Andrzeja Suprona. Jednym z celów fundacji jest prowadzenie cyklicznych eventów w ramach Spotkania z mistrzem sportu, które aktywizują dzieci do uprawiania sportów.

  Gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej karierze sportowej, licznych wyjazdach zagranicznych na zawody, o rozegranych walkach i sukcesach. Dzieci dowiedziały się również, że zna kilka języków. Dalsza część spotkania polegała na pokazach praktycznych samego mistrza, jak i zawodników trenujących w PTC Pabianice w sekcji zapaśniczej. Absolwent SP 8, Wiktor Powalski, wieloletni zawodnik PTC, prezentował ogólnorozwojowe ćwiczenia, które kształtują między innymi koordynację ruchową, zręczność, wytrzymałość oraz szybkość.

  Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudziły zapasy z samym mistrzem.

  – Mieliśmy okazję zobaczyć, na czym polega ulubiona technika sportowca, czyli słynny rzut przez biodro, spod ręki, nazwany „biodrem Suprona”. Dzięki niemu, jak wyznał, na wielu zawodach wygrywał kolejne pojedynki – mówi Renata Mikołajczyk.

  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, czego zasługą była przede wszystkim postawa samego mistrza, który jest otwartym, niezwykle sympatycznym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie.

  Udostępnij