• W mikołajkowe popołudnie Koło Platformy Obywatelskiej w Pabianicach zorganizowało przed supermarketami przedświąteczną akcję. Członkowie partii wyszli do mieszkańców Pabianic z życzeniami świątecznymi. Podczas rozmów z pabianiczanami rozdanych zostało kilkaset czekoladowych Mikołajów.

  – Akcje takie, jak nasza, są bardzo potrzebne. Ważne jest, żebyśmy potrafili uśmiechać się do siebie. Byli życzliwymi. Widać było, że osoby, które spotkaliśmy, odpowiadały uśmiechem i miłym słowem – powiedziała Anna Kusiak, działaczka koła.

  Słodkie figurki z rąk radnych i działaczy Platformy trafiły do mieszkańców w różnych częściach miasta.

  Postanowiliśmy stworzyć tak zwaną Lotną Brygadę Mikołaja, aby pojawić się w różnych zakątkach. Byliśmy pod sklepami i galeriami handlowymi w centrum, na Piaskach i na Bugaju – mówi Magdalena Werstak, członkini Koła Platformy Obywatelskiej w Pabianicach.

  W akcji wzięło udział kilkunastu działaczy partii wspieranych przez młodzież ze stowarzyszenia „Nowa Generacja”.

  6 grudnia to wyjątkowa data. Pojawiając się w różnych miejscach miasta, chcieliśmy złożyć mieszkańcom życzenia na nadchodzący czas świąt i wręczyć czekoladowe Mikołaje. Jest to jedna z wielu akcji Platformy Pabianickiej dla mieszkańców Pabianic. Rozdawane słodkości przyjmowane były przez każdego z uśmiechem – dodaje Joanna Kupś, radna z ramienia PO.

  foto: PO

  Udostępnij