• 49-letni mężczyzna przewrócił się na schodach wejściowych do komendy policji. Był pijany i miał przy sobie narkotyki.

  7 grudnia o godzinie 4.20 dyżurny pabianickiej jednostki zauważył osobę, która przewróciła się na schodach prowadzących do budynku komendy.

  – Mężczyzna był wyraźnie nietrzeźwy, bełkotał i miał problemy z samodzielnym poruszaniem się – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik prasowy pabianickiej policji. – Na dworze panował kilkustopniowy mróz, więc policjanci wprowadzili go do środka.

  49-latek miał wytrzeźwieć w policyjnej celi. Sytuacja jednak przyjęła nieoczekiwany obrót. Okazało się bowiem, że pabianiczanin posiadał przy sobie dilerkę z białym proszkiem. Policyjny tester potwierdził, że znaleziona substancja jest środkiem odurzającym.

  – Mężczyzna był już wielokrotnie notowany, a w związku z posiadaniem substancji zabronionych został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Nie był w stanie powiedzieć, jak się znalazł przed budynkiem komendy i w jakim celu do niej przyszedł – dodaje policjantka.

  Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Udostępnij