• Policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z łódzką Prokuraturą Okręgową rozwiązali sprawę zabójstwa, do którego doszło w 2000 roku.

    20 grudnia 2000 roku dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji w powiecie kutnowskim wybuchł pożar. Pod wskazanym adresem ujawniono zwłoki 60-letniej kobiety. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że zmarła na skutek rozległego urazu głowy spowodowanego uderzeniem. Po przeprowadzeniu wielu czynności  przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie 31 lipca 2001 roku Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo.

    Mimo upływu lat, mundurowi cały czas pracowali nad sprawą. W 2020 roku swoje czynności rozpoczęli funkcjonariusze Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, potocznie zwanego Archiwum X. Na nowo przeanalizowali cały materiał dowodowy zgromadzony w sprawie. Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi kryminalni wykonali szereg czynności procesowych, m.in. przy wykorzystaniu wariografu.

    Po przeprowadzeniu żmudnych czynności funkcjonariusze jako sprawcę tego zabójstwa wytypowali córkę denatki. 5 grudnia 2023 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi 55-latka została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut zabójstwa.

    Historia ta jest przykładem na to, że nie istnieje przestępstwo doskonałe, a służby nawet po wielu latach mogą dotrzeć do sprawców. Współpraca policjantów i prokuratorów skutkuje rozwiązywaniem nawet tych najbardziej tajemniczych i najtrudniejszych spraw. Takich nie brakuje także i w naszym mieście…

    Udostępnij