• 12 grudnia w Powiatowej Hali Sportowej przy ulicy św. Jana w Pabianicach rozegrano IX edycję festynu sportowego „Integracja zaczyna się w sercu”.

  W zabawie wzięli udział uczniowie z SP nr 1, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 16 i ZSS nr 5. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery drużyny: „czerwoną”, „żółtą”, „niebieską” i „zieloną”. W skład zespołu wchodziło po dwóch uczniów z każdej szkoły. Startujących dopingowali zgromadzeni na trybunach kibice.

  Po wspólnej rozgrzewce rozpoczęły się zawody. Tegoroczny festyn miał być kolorowy i różnorodny. Zawodnicy rywalizowali aż w 10 konkurencjach: było m.in. przekładanie obręczy, bieg slalomem, pokonywanie toru przeszkód i oczywiście przeciąganie liny. Różnorodność zadań sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś w czym był najlepszy.

  Swoją sprawność mogli zaprezentować również kibice oraz zaproszeni goście, startując w przygotowanych dla nich konkurencjach. Emocje na trybunach, a na parkiecie radość, bo udało się pokonać własne ograniczenia i słabości. A publiczność, oprócz konkurencji sportowych, miała również okazję obejrzeć wiele występów tanecznych.

  Rozdanie nagród zakończyło tegoroczne zawody – wygrała drużyna „zielonych”. Jednak tego dnia, chyba wszyscy, którzy mieli okazję uczestniczyć w festynie, czuli się wygrani.

  Organizatorkami festynu były Angelika Ziółkowska-Michułka ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Renata Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej nr 8.

  Udostępnij