• Pabianiccy mundurowi zorganizowali w Ksawerowie debatę społeczną. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. 

  13 grudnia policjanci z komendy powiatowej i ksawerowskiego poserunku spotkali się z seniorami. Debatę społeczną zorganizowano w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie.

  Spotkanie poświęcone było zagrożeniom, na jakie narażone są osoby starsze ze strony oszustów. Omówiony został również temat bezpieczeństwa seniorów w domu, w miejscach publicznych i w ruchu drogowym. Spotkanie poprowadziła profilaktyk pabianickiej jednostki policji st. sierż. Marta Bączyk.

  Funkcjonariuszka opowiadała o oszustwach pod tzw. “legendą”. Przestępcy dzwonią na numery stacjonarne seniorów i opowiadają zmyśloną historię o wypadku, pilnym zabiegu medycznym, nieodebranej przesyłce lub świetnej inwestycji.

  W ostatnim czasie przestępcy informowali seniorów o tym, że członek rodziny spowodował poważny wypadek, potrącił ciężarną kobietę na pasach. Oszuści namawiali do przekazania pieniędzy na kaucję. Do takich zdarzeń doszło w Pabianicach na na ulicach Gryzla, Wileńskiej i Łaskiej. Niestety, pokrzywdzeni dali się złapać w pułapkę i stracili oszczędności życia. Dlatego tak ważne jest dotarcie do jak największej liczby seniorów i przestrzeganie ich o czyhających zagrożeniach – podkreśla sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Na koniec spotkania uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne. Każdy z przybyłych seniorów otrzymał opaski odblaskowe i materiały informacyjne. Zorganizowano również krótki konkurs z nagrodami.

  foto: policja

  Udostępnij